OBJEDNÁVKY ÚKLIDU: 602 478 695 pemauklid@pemauklid.cz

Poskytujeme náhradní plnění

Zaměstnáváme více než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením a můžeme poskytnout svým odběratelům výrobky anebo služby pro účely náhradního plnění.

Společnost je vedena v Katalogu zaměstnavatelů OZP při MPSV a je oprávněna poskytovat náhradní plnění v souladu s platnou legislativou.

Víte že …

Pokud Vaše společnost, firma nebo organizace zaměstnává více než 25 zaměstnanců, má zákonnou povinnost zaměstnat také osoby se zdravotním postižením (OZP) v minimálním počtu 4% z přepočteného počtu všech zaměstnanců. Tuto zákonnou povinnost ukládá Zákon č. 435/2004 Sb. společně s prováděcí vyhláškou č. 518/2004 Sb.. Tato povinnost platí, jak pro soukromý, tak pro veřejný sektor.

 

Jako zaměstnavatelé máte na výběr ze tří variant (možná je i vzájemná kombinace):

  1. zaměstnat OZP ve své společnosti
    – osoba se zdravotním postižením v přímém pracovním poměru ⇒ navýšení mzdových nákladů, nárůst mzdové agendy
  2. odvést příspěvek do státního rozpočtu
    – bez užitku zaplatíte určitou částku jako náhradu za každou povinnou OZP do státní kasy a ani nemáte jistotu, že peníze byly opravdu použity na podporu OZP
  3. náhradním plněním
    – v potřebné hodnotě zakoupíte služby, výrobky, případně zadáte zakázku u dodavatele, který Vám náhradní plnění poskytne.

Náhradní plnění od nás!

Náhradní plnění je optimální způsob, jak splnit podíl zaměstnanců OZP povinný pro všechny soukromé a státní společnosti s 25 a více zaměstnanci.
Rádi Vám posktyneme více informací.